Close

Witaj!

Poprzez poniższy formularz zapiszesz się na warsztat E-MOC-JA – warsztat pisania dziennika ekspresywnegoE - MOC - JA - warsztat pisania dziennika ekspresywnego

Poznaj zadziwiająco skuteczny sposób na budowanie bliskiego kontaktu ze swoją autentycznością.

Gdy byliśmy dziećmi najważniejszą relacją dla nas, była relacja z rodzicami. To ona budowała wzorzec tego, jakie relacje w dorosłości budujemy ze sobą i z innymi. W dorosłym życiu autentyczny kontakt ze sobą jest najważniejszym kontaktem. To od jego jakości bierze się jakość innych relacji i zdrowie, zarówno fizyczne jak i psychiczne.

W dzisiejszym, pędzącym świecie, coraz trudniej jest o przestrzeń na autentyczne bycie sobą i ze sobą.  Wciąż gonimy, nadrabiamy zaległości, realizujemy kolejne cele. Jednak im bardziej unikamy konfrontacji z naszymi autentycznymi emocjami, tym bardziej one wybuchają w najmniej oczekiwanym momencie bądź gromadzą się w zakamarkach naszej psychiki. co obciąża nasz organizm zarówno fizycznie jak i psychicznie..

Na co dzień mamy trudność z tym, by być przy swoich ciałach, uczuciach i potrzebach. Odcinając się od siebie, od swoich uczuć i potrzeb, odcinamy się od tego, co dla nas ważne, czego naprawdę pragniemy.

Każdy z nas doświadczył i doświadcza na co dzień wielu sytuacji stresowych. Nie raz udaje się nam je domknąć i iść dalej. Czasem jednak uciekamy od nich i pozwalamy by myśli i emocje z nimi związane kierowały naszym obecnym życiem. Nawiązanie kontaktu z tymi właśnie myślami i emocjami, pozwala skutecznie sobie z nimi radzić. A refleksyjne pisanie ekspresywne jest wspierającym w tym narzędziem.

Krótka historia...

Moja przygoda z pisaniem ekspresywnym, jako formą autoterapii, zaczęła się kilka lat temu. Na początku swoje zapiski w dzienniku robiłam intuicyjnie wtedy, kiedy pojawiały się w mojej codzienności jakieś trudności, troski i problemy. Później zauważyłam, że regularne pisanie i przelewanie na papier moich myśli i uczuć oraz  wewnętrznych narracji, pomaga mi lepiej poznawać siebie, rozumieć moje emocje i zachowania oraz godzić się z tym, co wydaje się nie do pogodzenia.

Dziś wiem, że metoda, która stosowałam wtedy intuicyjnie, została już zbadana – blisko 40 lat badań – i opisana m.in. przez dr. Jamesa W. Pennebaker’a, Kathleen Adams czy Diane Raab oraz udowodniono jej skuteczność w radzeniu sobie z emocjami, w poznawaniu siebie i transformowaniu emocji i interpretacji zdarzeń. Wtedy jeszcze nieświadoma tego, jak działa pisanie – pisałam dziennik, dziś robię to już z konkretną intencją i dużym doświadczeniem w tym obszarze. Łączę też różne techniki, które urozmaicają i pogłębiają tę praktykę.

Znając moc pisania dziennika ekspresywnego, bo o nim jest mowa, chcę się tą praktyką podzielić z Tobą, dlatego zapraszam Cię na warsztat „E-MOC-JA – warsztat pisania dziennika ekspresywnego”

Pisanie ekspresywne tworzy pomost między myślą i uczuciem, rozumem i intuicją, ideą i działaniem.

Dzięki pisaniu ekspresywnemu możesz osiągnąć wiele korzyści, takich jak:
 • poprawa zdrowia fizycznego, m.in. poprawa takich parametrów jak ciśnienie krwi, rytm serca, poziom hormonów stresu, odporność organizmu,
 • ekspresja i zrozumienie własnych emocji,
 • lepsze radzenie sobie z trudnymi doświadczeniami,
 • zwolnienie miejsca na kreatywne i twórcze pomysły.
 • obserwacja własnych myśli, przez to lepsze rozumienie mechanizmów, które je powodują,
 • zmniejszenie ładunku silnych emocji,
 • odkrycie nowego w sobie,
 • redukcja stresu,
 • większa akceptacja doświadczeń z przeszłości,
 • umiejętność traktowania emocji jako kierunkowskazu do rozwiązywania trudności,
 • wzrost akceptacji siebie,
 • zyskanie nowej perspektywy na różne sprawy,
 • uświadomienie swoich potrzeb, które kryją się za emocjami,
 • wprowadzenie zmian do swoich nawykowych reakcji na daną sytuację i emocję,
 • głębsza świadomość ciała i tego co przez ciało komunikują nam emocje i potrzeby,
 • przyglądanie się temu, czego chcesz a czego nie chcesz (pomaga w podejmowaniu decyzji),
 • wzrost empatii dla siebie i innych (np. bliskich),
 • więcej odwagi w realizacji planów i celów,
 • zauważenie kierunku i przyczyn swoich działań,
 • dostrzeżenie nowych możliwości,

To tylko wybrane korzyści. Pisanie ekspresywne pozwala pogłębiać samopoznanie i znajdować sens własnych przeżyć, niezależnie od tego, czy dzielimy się swoim pismem z innymi, czy nie.

Dla kogo?

Warsztat dedykowany jest dla:
 • osób, które chcą lepiej poznać siebie i spotkać się ze swoją autentycznością,
 • osób, które zmagają się z powracającymi myślami, które utrudniają im codzienne funkcjonowanie,
 • osób, które doświadczają nadmiaru stresu w codzienności,
 • coachów, trenerów, psychologów, nauczycieli, pedagogów, którzy chcą poznać narzędzie zmiany – własnej wewnętrznej i do wykorzystania podczas pracy z Klientami,
 • przedsiębiorców i innowatorów, którzy chcą dostrzec swoje wewnętrzne zasoby, do rozwijania swoich firm i ideii,
 • rodziców, którzy chcą pogłębić relację ze sobą, by móc pogłębić ją z dziećmi,
 • artystów, twórców, którzy chcą pogłębić kontakt ze swoją wrażliwością i kreatywnością,
 • osób, które interesują się osobistą zmianą i chcą transformować swoje doświadczenia i przekonania.


Program warsztatu

Podczas dwóch dni warsztatu doświadczysz twórczego i ekspresywnego potencjału pisania. Warsztat będzie opierał się na pracy na własnym doświadczeniu, byś mógł zbadać różne sposoby wykorzystania pisania do głębokiej refleksji, poprawy zdrowia czy pobudzenia kreatywności.

Dzień I

Celem pierwszego dnia warsztatu jest zapoznanie z definicją i genezą pisania ekspresywnego oraz wpływem tej praktyki na zdrowie fizyczne i psychiczne. Również zastosowanie praktyczne metody pisania ekspresywnego.

Podczas pierwszego dnia zapoznasz się z historią pisania ekspresywnego. Poznasz wyniki prawie 40 lat badań Profesora Jamesa W. Pennebakera. Przyjrzysz się własnym przekonaniom na temat emocji i autentyczności oraz zauważysz ich wpływ na własną codzienność.

Tego dnia poznasz bazową technikę pisania ekspresywnego, jej główne założenia, ramy oraz przećwiczysz jej praktyczne zastosowanie na autentycznych, osobistych sytuacjach z życia. Będziesz miał okazję zamienić się w detektywa własnego pisma i pogłębiać wiedzę o sobie.

Dzień II

Celem drugiego dnia warsztatu jest poznanie innych technik pisania ekspresywnego oraz ich zastosowanie w praktyce. 

Podczas drugiego dnia poznasz kilka interesujących technik pisania ekspresywnego, które pomogą Ci w koncentracji, w nabieraniu dystansu do pojawiających się wyzwań oraz szukaniu twórczych i kreatywnych rozwiązań życiowych problemów. Poznasz techniki, które będziesz mógł zastosować w sprawny sposób, bez zbędnych przygotowań i nakładów pracy w swoim codziennym życiu.


Uwaga: Warsztat ma charakter rozwojowy i nie zastępuje psychoterapii. Osoby w trakcie psychoterapii warto by skonsultowały chęć wzięcia udziału w warsztacie ze swoim terapeutą.


Uczestnicząc w warsztacie, otrzymasz w prezencie specjalnie zaprojektowany dziennik, dedykowany do pisania ekspresywnego.

dziennik ekspresywny

Slider Title

Short Excerpt

See More

Co mówią uczestnicy


E-MOC-JA to wszystko co dał mi warsztat. Emocja dotychczas kojarzona głównie z nieprzyjemnym odczuciem, bo tyle we mnie złości, nerwów… na warsztatach została niejako poskromiona. Mam MOC i to JA decyduję co zrobię z uczuciem, które pojawia się we mnie. Warsztat pisania ekspresywnego pokazał technikę bezbolesną dla mnie i niedokuczliwą dla innych radzenia sobie z tym co pojawia się we mnie w codziennym natłoku zajęć. Pisząc wylewam z siebie wszystko to, co gromadzi się całymi dniami i często nie pozwala o sobie zapomnieć. Poznana technika różni się od pisania pamiętnika, to nie to samo! Pisząc uświadamiam sobie co tak naprawdę wywołuje moje emocje, docieram aż do potrzeb, po czym o wiele łatwiej o zrozumienie siebie i akceptację. O wiele łatwiej o zmianę, wyciszenie, radość, spokojny sen. To co przelewam na papier już nie męczy. Zdarza się pytać samego siebie „o co mi właściwie chodzi”? Pisanie ekspresywne gwarantuje odpowiedź. Siadasz i piszesz, początkowo o niczym, o wszystkim, o tym co wokół Ciebie. W końcu w natłoku myśli pojawia się porządek i samo sedno – odpowiedź, której szukałam.

Polecam udział w warsztatach, prowadząca tym żyje a przez to jest bardzo wiarygodna. Dba o każdy szczegół o każdego uczestnika, wprowadza w świat pisania ekspresywnego w atmosferze zaufania i akceptacji. Stosowane podczas warsztatów techniki świetnie pokazują to o co chodzi z tą E-MOC- JĄ!

Marta G.


Co mówią uczestnicy

Warsztat z pisania ekspresywnego pozwala uwolnić w sobie tę część myśli, która jest najbardziej naturalna. W życiu codziennym zagłuszamy je zazwyczaj kolejną rozmową, kolejnym filmem, kolejnym zadaniem w pracy, kolej obowiązkiem domowym na którym się skupiamy. Te kilkanaście minut dziennie można poświęcić na bycie z samym sobą i „oczyszczenie” głowy, aby zrobić przestrzeń na teraźniejszość. Z przyjemnością polecam warsztat Moniki, który wyróżnia niesamowita atmosfera otwartości, zaufania i profesjonalizmu.

Justyna Bandurska

Co mówią uczestnicy

Serdecznie polecam warsztat pisania ekspresywnego prowadzony przez Panią Monikę Kliber.

Innowacyjna metoda zaprezentowana zarówno teoretycznie, jak i praktycznie, jest bardzo pomocna w radzeniu sobie z trudnymi emocjami, które bardzo często towarzyszą nam w biznesie.

Warsztat dopracowany merytorycznie, wzbogacony osobistymi doświadczeniami prowadzącej oraz nieodłączną w procesie nauki praktyką.

Spotkanie odbyło się w niezwykle komfortowej atmosferze wzajemnego zaufania i bezpieczeństwa, co sprzyjało wejrzeniu w głąb siebie i zmierzeniu się niejednokrotnie z trudnymi tematami.

Jeden dzień warsztatu pozostawia niedosyt. Z przyjemnością poznam inne techniki pisania ekspresywnego pod okiem Pani Moniki i na pewno skorzystam z jej usług ponownie.


Monika Gawanowska

Informacje organizacyjne


Miejsce: Warszawa, Owocne Miejsce

Termin: 23-24 marzec 2018 r.

Cena: 

 • przy zgłoszeniu dwóch osób 500 zł za osobę,
 • cena regularna 550 zł za osobę.


Cena zawiera: 

 • przeprowadzenie warsztatu wg. autorskiego programu,
 • dziennik ekspresywny – dedykowany do pisania ekspresywnego,
 • materiały, do których będziesz mógł wrócić po warsztacie,
 • poczęstunek podczas przerw.Zapisz się – poprzez ramkę na górze strony –  i sprawdź swój mail. Gdyby potwierdzenie zapisu nie pojawiło się, sprawdź folder spam bądź napisz na adres kontakt@monikakliber.com


O prowadzącym

Nazywam się Monika Kliber

Pracuję jako coach i trener. 

Jestem prekursorką pisania ekspresywnego w Polsce. 

Na sali szkoleniowej spędziłam ponad 3500 godzin, edukując kilka tysięcy osób. Pracuję również w procesach coachingowych, w relacji 1:1 z Klientami.

Jestem autorem bloga na www.monikakliber.com. 

Więcej o mnie:

TUTAJ